Templomtörténet
Vác legfiatalabb templomát a város északi, Deákvárnak nevezett település részén 1939-1940-ben építették. Az építés elindítója dr. Herrhof Mátyás felsővárosi kanonok-plébános volt, akihez ekkor a terület tartozott. A templom szinte teljesen közadakozásból épült. Egyházi személyek, tehetősebb polgárok és szegényebb hívek járultak hozzá a templom építéséhez.
Az alapító levél a galériában megtekinthető
A templom tervezésér Dr. Fábián Gáspár ismert építészmérnök vállalkozott, építésére pedig Krizsek György váci vállalkozó kapott megbízást. Pénzhiány miatt a templom tornyát, csak 1941-ben húzták fel.
A templom legfőbb értékei közé tartoznak Krasznay László által készített művészi kivitelű szobrok: a Jézus Szíve szobor (jelenleg a hittanteremben látható), Szűz Mária szobra, Szent József szobra.
A szentély freskói 1952-ben készültek, neves festőművész Takács István alkotásában. A szentély oltár fölötti részén a templom patrónusának, Jézus Szívének hódolnak a magyar szentek. A két oldalsó freskón pedig az Utolsó vacsorán, az Oltáriszentség szerzését és Jézus a Kálvárián a keresztről való levételét örökítette meg a művész.
1954-ben elkészült a templom hajójának elülső részén, szintén Takács István alkotásaként a Jézus Szíve tisztelet elindítóinak, Alacoque Szent Margitnak és lelkiatyjának Colombiere Szent Kolosnak a freskója. A templom önálló plébániai rangra emelkedett. 2004-ben Kocsi Márta népművész tervei alapján színes, ólomüvegablakok kerültek a templomba, melyeket Simonyi Norbert és Simonyi Gyula készítettek.
Régi képeket a templomról a galéria menüpontban talál.